Kompletna lista utworów

Naszym celem jest by do końca 2021 roku w tym miejscu mogli Państwo usłyszeć komplet dzieł Władysława Żeleńskiego w najlepszych wykonaniach. W tym celu prowadzimy badania nad spuścizną kompozytora, poszukiwania, opracowania a następnie  nagrania studyjne. Mamy nadzieję że nasza praca przyniesie Państwu wiele radości.

Pieśni, to jeden z najbardziej wartościowych działów obfitej spuścizny kompozytorskiej Władysława Żeleńskiego stanowią jego pieśni solowe z towarzyszeniem fortepianu

Opery – informacje wkrótce.

Kantaty – informacje wkrótce.

Msze – informacje wkrótce.

Utwory chóralne – informacje wkrótce.

Utwory organowe – informacje wkrótce.

Utwory symfoniczne – informacje wkrótce.

Utwory kameralne – do końca roku 2019 będą Państwo mieli przyjemność posłuchać utworów kameralnych Władysława Żeleńskiego w wykonaniu najlepszych kameralistów. Usłyszycie tu kompozycje na skrzypce i fortepian w wykonaniu niezwykłego Barłomieja Nizioła i Michała Francuza oraz kwartety wykonywane przez legendarny Kwartet Śląski.

Utwory na fortepian – od nich wszystko się zaczęło również w naszym projekcie. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu komplet utworów fortepianowych wykonywanych przez Piotra Sałajczyka. Brakujący koncert fortepianowy usłyszą Państwo już w roku 2019 w wykonaniu tegoż pianisty oraz Sinfonii Varsovii.  Tymczasem życzymy miłego odbioru fortepianowej części spuścizny kompozytora.